Metin2 PVP Dünyası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metin2 PVP Dünyası

Metin2 Pvp İle İlgili Herşey Burda

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
www.metin2pvpmerkezi.com

Şaman Ejderha Klavuzu--

YazarMesaj
inciccc
Dövüş Metini
Dövüş Metini

Profil Bilgileri
alt

Şaman Ejderha Klavuzu-- Empty
MesajKonu: Şaman Ejderha Klavuzu--   Şaman Ejderha Klavuzu-- EmptySalı Eyl. 07, 2010 2:09 am

Ejderha Rehberi
İyileştirme Rehberi'mizin yanına bir de Ejderha Rehberi açmak istedim. Umarım, yardımcı olurum

EJDERHA

Ejderha, kendinize veya parti üyenize saldırı ve korunmada bazı avantajlar verir.

YARARLARI

Verdiği kritik ve yansıtma, kutsama özellikleriyle gerek lonca savaşlarında gerek de partilerde aranan karakter olabilir. Tek başkalarına değil, elbette kendi işinize de yarar.

STAT

Bir levelde toplam 3 stat puanı kazanırız. Dağılımları, stratejik olarak herkes farklı yapabilir. Ama genelde şu şekildedir.

3 int - Tamamen saldırıya dayalıdır. Böyle yaparsanız, int'iniz çabuk fullenir. Fakat HP'niz çok düşük olur. Gerekli HP bonuslu takılar yoksa, sizin için bir dezavantaj olabilir.

3 vit - Bu şekilde, saldırı gücünden ziyada HP'niz fazla olur. Defansif ağrlığın yanı sıra, zor ölürsünüz. Fakat, gerek saldırınız gerek de büyü güçleriniz düşük olur.

2 int 1 vit - Standart bir dağılımdır. Hem HP'niz hem de saldırınız sizi tatmin edici olur. Gerekli takılarla da destek verdiniz mi, pek bir sorununuz kalmaz.

2 vit 1 int - Saldırıdan az ödün verip, HP' ye vermektir açıkçası. Saldırınız az da olsa düşük olur.

EJDERHA BECERİLERİ NE İ?E YARAR

Herkesin sorunu yardımcı beceriler olduğu için ilk onları açıklamak istiyorum.

Kutsama : Bu beceri, ne HP'yi yükseltir, ne de defansı yükseltir. Bu beceri, size bedensel saldırılara karşı blok bonusu verir. Yani, alacağınız hasardan düşüğünüzü alırsınız.

Yansıtma : Bu beceri ise, karşı saldırıyı rakibe ya da karşınızda hedefe yansıtır. Bir tür ayna gibi düşünebilirsiniz.

Ejderha Yardımı : Bu bildiğiniz gibi kritik özelliğidir. Üstündeki oran, şans oranıdır. Yani, kritik oranı %20 ise, kritiğin gelme şansı yüzde yirmidir. Bu beceri, vereceğiniz hasar oranının 2 katını verir.

Yardımcı becerileri master yaptıkça, kullanım süreleri de artar.

Gelelim saldırı güçlerine...

Ejderha Kükremesi : Bu ejderha şamanların alan becerisidir. Güçlü bir beceridir. Dolma süresi biraz uzundur. Ani saldırıdır. PvP'lerde yere düşüldüğünde rakibi geri itme özelliği vardır. Rakibiniz seri bir şekilde size vururken, ani kükremeyle onu geriye itmektir. Böylece, saldırmak için ortam yaratmış olursunuz.

Ejderha Atışı : Çok hızlı dolan bir beceridir. Rakipleriniz birbirine yakınsa, birden çok hedefe hasar verebilir. Alan büyüsü değildir; fakat istisnai durumlarda, birden çok hedefe vurma şansınız vardır.

Uçan tılsım : Uzak saldırıdır. PvP'lerde pek etkisi yoktur. Ta ki, master yapana kadar. Ama slot çekerken, çok işe yarar.

Takılara gelecek olursak; çoğunlukla, zeka bonuslu itemler takmaya özen gösterin. Yapacağınız en büyük hata, abanoz küpe takmaktır. Abanoz küpe, STR ve HP verir. Bu savaşçılar için idealdir. Altın küpe ya da beyaz altın küpe ideal bir seçim olacaktır sizin için.

İyileştirme ile ejderha aynı takıları takacağı için, codeniz arkadaşımızın listesini buraya koymak istedim.

Kolyeler : Kristal Kolye (46 lvl), İnci Kolye (38 Lvl)

Bilezikler : Bakır Bilezik (8 Lvl),Yeşim Taşı Bilezik (28 Lvl),İnci Bilezik(38 Lvl ),Ametist Bilezik(50 Lvl)

Küpeler : Altin Küpe (22 Lvl), Yeşim taşı küpe (28 lvl), İnci Küpe (38 Lvl), Beyaz Altin Küpe (42 Lvl),Cennetin Goz Yaslari(54 lvl)

Not : Eğer, +9 gümüş bileziğiniz varsa, sorun değil. 1200 HP yabana atılacak cinsten değil. Hele, bir şaman için.

Not : Çan veya yelpaze arasındaki tek fark; birinin saldırı değeri yüksek, ötekininse büyü gücü yüksek olmasıdır. Çan, saldırılarda iyiyken; yelpaze büyü gücünde iyidir. Ama at üstünde metin kesmek için, saldırı değeri yüksek olan bir çan kullanmanızı tavsiye ederim.

BECERİ DA?ITIMLARI

'Ben yardımı kendime yaparım, benim işim duellodur.' Diyorsanız;

Ejderha Kükremesi
Ejderha Atışı
EJderha Yardımı

Partilere ya da takım üyelerine gerekenden fazla yardım etmek için;

Kutsama
Ejderha Yardımı
Ejderha Kükremesi

Eğer hala kararsızsanız, bir de buraya bakabilirsiniz.
Master?

Bu konuda değişik fikirler olabilir. Sonuçta, herkes karakterini kendi belirlediği stratejide geliştirir. Eğer eklemek istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz.

Not :

Arkadaşlar, şaman ne olursa olsun destektir asıl amacı. Ama savaşlarda, rakiplerin ilk hedefi siz olursunuz. Çünkü, vereceğiniz destek, alanında çok gelişmiş bir savaşçıyı çok da tehlikeli yapacaktır. Böyle durumlarda rakiplerin size dalmalarını hiç garip karşılamayın. İşte bu devrede, HP'niz, saldırı gücünüz devreye girer. Çünkü, saldırı güçleri aslında saldırıdan çok şamanın kendini koruması içindir.

Yukarda yazdığım kafanızı karıştırmasın. ?amanlar tek de kasılabilir. Ben 49 levele kadar hep yalnız kasıldım. Partilere girebilirdim; ama tercih meselesi.

Bir önemli dipnot daha söylemek istiyorum. ?amanların saldırı becerilerinde sorun olduğu bir gerçektir. Tek kükreme için diyemiyorum. Ejderha atışında da gereken saldırı aralığından düşük vurduğunu gördüm. Ama Türkiye Takımımız bunun da bir çaresinden gelecektir, buna eminim. Bunu göz önünde bulundurarak, 'ben ejderha seçmem' demeyin. Öyle olduğu halde bile, yüksek hasar verebilirsiniz. Bu pek mazaret olamaz. Eğer, kritik oranınız iyiyse bu pek de mazaret olmuyor. Ama düzeltilmesi lazım.

Eğer eklemek istediğiniz bir şey varsa, yorumlarnızla yazabilirsiniz. Pek ayrıntıya girmedim. Eminim, vardır fikirleriniz.

Şaman Ejderha Klavuzu--
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şaman İyileştirme Klavuzu--
» Şaman Karakteri Klavuzu--
» Şaman Büyülü Sura ile benzerlikler gösterir, STR'ye ihtiyaç duymaz
» Sura Büyülü Silah Klavuzu
» Şaman Statüleri